2020-05-07

Przełożenie sympozjum „Quo Vadis Sal 2020”

Szanowni Państwo

Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Górnictwa Solnego, przyjaciele, pracownicy solnych zakładów przemysłowych i firm współpracujących z solnictwem

 

            Z przykrością informuję, że decyzją Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Górnictwa Solnego organizacja Sympozjum  Solnego „Quo Vadis Sal 2020” została w tym roku zawieszona i jednocześnie przeniesiona na rok 2021. Przyczyna jest oczywista i wszystkim znana.

Tematyka Sympozjum :

GÓRNICTWO SOLNE – NAUKA, PRZEMYSŁ, ŚRODOWISKO

 oraz miejsce – Aula AGH i Hotel Qubus pozostaną bez zmian a termin zostanie ustalony i podany do wiadomości w tym roku.

            Przyszły rok 2021 jest rokiem jubileuszowym. Obchodzić będziemy 30-lecie powstania naszej solnej organizacji, bowiem to w dniu 4 grudnia 1991 r., na podstawie postanowienia Sądu Wojewódzkiego w Krakowie, nastąpił wpis do rejestru stowarzyszeń Polskiego Stowarzyszenia Górnictwa Solnego.

            Przyszłoroczne Sympozjum QVS rozpoczniemy zatem jubileuszową akademią w Auli AGH w Krakowie. Przygotowania do jubileuszu rozpoczniemy już w tym roku. Wszelkie pomysły i propozycje przeprowadzenia tych obchodów wraz z chęcią intelektualnej, fizycznej i finansowej pomocy będą mile widziane. Już pojawił się pomysł opracowania i wydania pięknej, obszernej, jubileuszowej monografii pod roboczym tytułem: „Górnictwo solne w Polsce” z podtytułem o jubileuszu PSGS. Finansowo, przy wsparciu i promocji przemysłu,  z pewnością nas na to stać a myślę, że zapału i potencjału merytorycznego też nam nie braknie.

Na razie jest to tylko jeden ambitny pomysł. Myślę, że będzie ich więcej, abyśmy godnie i uroczyście mogli świętować naszą wieloletnią bardzo owocną współpracę.

 

Z wyrazami szacunku

I górniczym pozdrowieniem Szczęść Boże

 

 

 

Dr inż. Jacek Wachowiak

Prezes Zarządu PSGS